Moja opinia w Google nie jest widoczna!

Moja opinia w Google nie jest widoczna! Dlaczego nie widzę swoich dodanych opinii? 

W tym wpisie postaram się wytłumaczyć, dlaczego opinie nie są widoczne w Google

Korzystam z Opinii Google już od jakiegoś czasu i zawsze jestem zdumiony, jak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mogą dodawać własne opinie. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoja firma istnieje już od jakiegoś czasu i zbudowałeś dobrą reputację. Jeśli nie widzisz żadnych opinii od swoich klientów, to prawdopodobnie dlatego, że jeszcze ich nie zapytałeś. Musisz poprosić swoich klientów o pozostawienie opinii w Google.

Jeśli to zrobisz, przekonasz się, że uzyskanie pierwszej opinii zajmie tylko kilka minut. Wtedy o wiele łatwiej jest uzyskać opinie od innych klientów.

Powinieneś zacząć prosić swoich klientów o pozostawienie opinii w Google około dwóch tygodni po skorzystaniu z Twoich usług. W tym momencie zauważysz, że otrzymujesz więcej recenzji niż wcześniej.

Ale co z opiniami, które sam dodałem w różnych miejscach? 

Często podróżuję i odwiedzam wiele ciekawych miejsc.  Bardzo często oceniam restauracje, hotele i różnego rodzaju atrakcje. Jednak zdarza się, że opinia, którą dodałem, nie jest widoczna. Dlaczego? 

Powodów niewidoczności opinii może być kilka. Pierwszą sytuacją jest brak weryfikacja wizytówki. Jeżeli wizytówka Google Maps jest nowa, to musi przejść proces weryfikacji. Bez tego dodawane przez klientów opinie nie będą widoczne. 

Drugą rzeczą, która może powodować brak widoczności opinii jest naruszanie regulaminu. Google stworzył regulamin, w którym szczegółowo opisał, co można pisać w opinii, a czego zdecydowanie nie można zawrzeć. Jeżeli Twoja opinia jest negatywna i używasz w niej przekleństw, to z pewnością będzie ona niewidoczna. 

Kolejnym powodem może być zdjęcie, które załączysz w opinii. Pamiętaj, że załączone zdjęcie do opinii nie może zawierać wulgarnych treści, np.: pornografia. 

Jeżeli dodawane przez Ciebie opinie są niewidoczne, to sprawdź, czy nie naruszają one standardów, które wytyczył Google. Jeżeli opinie są dobrze skonstruowane i dalej nie widoczne, to skontaktuj się z działem technicznym Google. Tam z pewnością otrzymasz szczegółowe informacje, dlaczego moja opinia w Google nie jest widoczna.