Jak dodać opinię do Google?

Jeżeli jesteś w tym miejscu, to pewnie zastanawiasz się, jak dodać opinię do Google. W tym krótkim poradniku dowiesz się, jak dodać opinię do wizytówki Google Maps. Zaczynajmy!

1. Znajdź wizytówkę firmy, której chcesz wystawić opinię Google.

Jest to kluczowy etap, od którego musimy zacząć. Jeżeli chcesz wystawić opinię na temat produktu firmy “X”, to musimy znaleźć jej wizytówkę Google. Jak to zrobić? Nic prostszego – w przeglądarce internetowej wpisujemy nazwę firmy i gotowe. Na pierwszym planie w wynikach wyszukiwania Google zobaczysz wizytówkę firmy.

2. Wyszukaj pole “dodaj opinię”.

Drugi etap, to wyszukanie w wizytówce pola “dodaj opinię” Jeżeli odnajdziesz to pole, to najtrudniejszy etap za Tobą. Gdzie znajduje się ta opcja? 

Wystarczy nacisnąć pole z liczbą opinii. Wtedy Twoim oczom pokaże się przycisk “dodaj opinie”. 

3. Wypełnij formularz. 

Kolejnym krokiem jest uzupełnienie formularza opinii Google. Co tam znajdziemy? 

W formularzu znajdziesz dwa integralne elementy. Ilość gwiazdek, które możesz przyznać, oraz pole treści, w którym możesz podzielić się swoją opinią na temat firmy, produktu czy usługi.  Ilość gwiazdek, którą przyznasz zależna jest od stopnia Twojego zadowoloenia. Im większe zadowolenie, tym więcej gwiazdek możesz przyznać. Maksymalna ilość gwiazdek opinii Google to 5. 

Na tym można zakończyć, ale możesz również napisać coś od siebie w polu niżej. 

Jeżeli gwiazdki zostały przydzielone, a opinia napisana, to pozostało nacisnąć przycisk “opublikuj”.

4. Poczekaj na zatwierdzenie przez Google.

Musisz wiedzieć, że dodawanie opinii musi zostać zweryfikowane przez Google. Dlaczego? Każda opinia Google musi przejść weryfikację, czy jest ona zgodna z zasadami, które ustanowił Google. jeżeli twoja opinia nie narusza zasad, zostanie opublikowana w ciągu kilku godzin. 

5. Twoja opinia została zatwierdzona przez Google.

Twoja opinia jest rzetelna i nie narusza standardó Google’a? Świetnie! Właśnie dlatego została opublikowana i możesz cieszyć się jej widocznością. Teraz użytkownicy będa mogli ją zobaczyć i może dzięki niej, ktoś podejmie podobną decyzję do Twojej.