Czy Google usuwa opinie Google?

Wizytówka Google Maps to niespotykanie przydatna funkcja w wyszukiwarce Google Chrome. Dlaczego? 

Dzięki wizytówce Google Maps możemy odnaleźć informacje o firmie, który świadczy usługi lub sprzedaje produkty, które aktualnie nas interesują. W wizytówce Google Maps znajdziemy podstawowe informacje o firmie, kontakt, adres, czy opinie innych użytkowników na temat firmy. I właśnie na opiniach skupimy się w tym wpisie. 

Jeżeli prowadzisz własną działalność i posiadasz wizytówkę Google Maps, to możliwe, że spotakła Cię kiedyś negatywna opinia. Co gorsza, opinia niedość, że jest negatywna, to dodatkowo niezgodna z prawdą! Cóż za okropne zjawisko. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy da się usunąć negatywną opinię w Google? Jak usunąć opinię w wizytówce Google Maps? 

Jeżeli w wizytówce Google Maps pojawi się negatywna i nieuczciwa opinia, możemy ubiegać się o jej usunięcie. 

Pierwszym krokiem będzie zgłoszenie opinii do ponownej weryfikacji. Jest to prosty proces, przez który przeprowadzi Cię formularz zgłoszeniowy. jeżeli opinia została zgłoszona, to wystarczy poczekać kilka dni i czekać na pozytywny wydźwięk naszej interwencji. 

Po zgłoszeniu i określeniu odpowiedniego naruszenia, Google ponownie poddaje opinie weryfikacji. Jeżeli Google uzna, że opinia nie narusza zasad, to nie usunie negatywnej opinii. 

W takim przypadku należy podjąć  bardziej radykalne środki. 

Jeżeli Google pomimo zgłoszenia opinii nadal uważa, że może ona być widoczna, musimy wystosować odpowiednie pismo. 

W piśmie powinniśmy zawrzeć informacje na temat danej opinii, dlaczego prosimy o jej usunięcie, oraz przedstawić odpowiednie argumenty. Dostarczenie takiego pisma drogą mailową daje gwarancję, że opinia Google zostanie usunięta. Teraz już wiesz, jak usunąć opinie Google.

Jeżeli szukasz wiedzy na temat wizytówki Google Maps, opinii i podobnych tematów, to zapraszamy do zapoznania się z naszym blogiem. Wiesz, jak usunąć negatywną opinię Google, ale możesz dowiedzieć się, jak dodać opinie i edytować je.